Gietarki drutu 3D

Oferujemy giętarki do drutu i prętów ze sterowaniem CNC. Wszystkie maszyny można zdefiniować jako urządzania CNC przeznaczone do małych i średniej wielkości serii produkcyjnych.

Przygotowanie programu do gięcia zajmuje bardzo mało czasu, operator z poziomu pulpitu operatorskiego może ręcznie definiować wartości konkretnych gięć na danej długości oraz na bieżąco wprowadzać  korekty. Nie potrzebuje w zasadzie żadnego specjalnego przeszkolenia.

Sterownie jest oparte o przemysłowy komputer PC, pracujący na platformie Windows. Napęd realizowany jest przy pomocy silników AC Serwo, zapewniając bardzo wysoka precyzję i szybkość działania.

Urządzenie umożliwia automatyczne odwijanie drutu, prostowanie oraz cięcie.  Maszyna  wyposażona jest w szereg czujników i blokad, które odpowiedzialne są za bezproblemową pracę urządzenia. Programowanie maszyny następuje ręcznie, natomiast jej ruchy można również aktywować poprzez odpowiednie przyciski na klawiaturze. Giętarka do prętów naszej produkcji to produkt ze znakomitym stosunkiem ceny do jakości.

Możliwości maszyny do gięcia drutu:
  • automatyczne gięcie drutu w skomplikowane kształty w 2 i 3 osiach,
  • możliwość prostowania i cięcia drutu na odcinki zadanej długości,
  • moduł umożliwiający automatyczne podawanie drutu,
  • powtarzalność procesu gięcia i cięcia,
  • gięcie drutu o średnicy od 2 do 8 mm,
  • niskie koszty eksploatacji maszyny i oszczędność energii.

Na bieżąco wykonujemy również modyfikację i ulepszanie produkowanych maszyn, z tego też powodu mogą one posiadać zmiany w specyfikacji. Wszelkie dostępne wyposażenie dodatkowe można oczywiście wybrać przy zamówieniu.