Automaty lakiernicze

Automat lakierniczy produkowany przez naszą firmę jest przeznaczony do lakierowania dowolnych elementów. Występuje głównie w dwóch wersjach służących do malowania:

  • farbami wodnymi
  • farbami poliuretanowymi.

Maszyna przeznaczona jest do lakierowania frontów meblowych MDF, elementów drewnianych, schodów, paneli, do max. wysokości 30 mm.

Element lakierowany jest transportowany za pomocą dwóch transporterów 1 – załadowczy, 2 – roboczy, w którym detal znajduje się w zamkniętej kabinie. Do kabiny mamy możliwość podłączenia odciągu powietrza, jak również filtra cząstek stałych. Wnętrze automatu możemy również zabezpieczyć folią.

W strefie malowania na ruchomym ramieniu znajdują się 4 pistolety. Automat posiada szereg możliwości regulacji: wysokości ramienia, jak również kąta natrysku. Na wejściu do kabiny lakierującej znajduje się czujnik optyczny który wykrywa element. Taśmociąg wyposażony jest w urządzenie do odzysku farby z podajnika, czyszczenia taśmociągu oraz ma możliwość montażu zbiornika lakieru 2l-5l na ruchomym ramieniu.

Całym urządzeniem jesteśmy w stanie sterować z panelu, podając odpowiednie parametry:
  • regulacji prędkości taśmociągu,
  • regulacji prędkości przejazdu ramienia lakierującego,
  • szerokości pola malowania ( max 1000mm ),
  • czasu opóźnienia malowania elementu,
  • czasu malowania.

Istnieje możliwość wykonania kompaktowej wersji automatu lakierującego z jednym taśmociągiem oraz dwoma pistoletami lakierującymi. Istotnym autem takiego urządzenia są stosunkowo niewielkie gabaryty, które sprawiają że można go ustawić w dowolnym pomieszczeniu, nawet w mniejszych budynkach gospodarczych co znacznie zwiększa komfort użytkowania. Szerokość malowania tego automatu wynosi 500-600 mm.