+48 794 079 933, +48 570 309 310 Pon - Pt 8:00 - 16:00 Stryszawa 47, 34-205 Stryszawa
+48 794 079 933, +48 570 309 310 Pon - Pt 8:00 - 16:00 Stryszawa 47, 34-205 Stryszawa
Rozwijamy się dla Was
i dzięki Wam.
Kontakt

AUTOMATY LAKIERNICZE

AUTOMAT LAKIERNICZY DM 60Z

Rys. 01

Główną zaletą automatu jest jego kompaktowy oraz mały rozmiar 2300x1400x1800. Dzięki czemu przedsiębiorstwa które nie posiadają dużych hal produkcyjnych mogą zautomatyzować proces lakierowania stosunkowo niedużym kosztem. (nie budując dodatkowej hali)

Maszyna przeznaczona jest dla małych i średnich przedsiębiorstw, które nie mogą sobie pozwolić na zakup kompletnej linii lakierniczej, która jest bardzo droga i zajmuje dużo miejsca.

Automat lakierniczy służy do nanoszenia powłok wykończeniowych metodą natryskową na różne materiały drewniane/drewnopochodne. Maszyna bardzo dobrze sprawdza się w swojej roli dzięki czemu pozwala na lepszą i efektywniejszą realizację zamówień.

Bardzo dużą zaletą urządzenia lakierniczego jest jego mobilność. Konstrukcja umożliwia szybki transport oraz nie zajmuje dużo miejsca.

Rys. 02

Rys. 03

  • Mechanizm odzysku lakieru ze zgarniaczem

Rys. 04

Układ wyposażony jest w odzysk lakieru. Zgarniacz zbudowany jest ze specjalnego materiału dzięki czemu zapewnia doskonałą powierzchnię przylegania do taśmociągu.  Wanna ociekowa wykonana ze stali nierdzewnej umożliwia komfortowy sposób zlewu lakieru do pojemnika. Zgarniacz wyposażony jest w mechaniczny regulator siły docisku. Odzyskany lakier można ponownie wykorzystać do malowania, dzięki czemu ograniczamy koszty i chronimy środowisko naturalne.

  • Filtr lakieru + odciąg

Rys. 05

 

Filtr lakierniczy

Podczas lakierowania powstaje pył lakierniczy który jest bardzo szkodliwy dla ludzi oraz środowiska. W naszym automacie zastosowaliśmy podwójny system odpylający wraz z filtrami harmonijkowymi. Filtr papierowy został wykonany z 8 warstw naciętego papieru. Kolejne warstwy maty filtracyjnej charakteryzują coraz drobniejsze nacięcia papieru zapewniające separację materiału.

Technologia wykonania filtra papierowego odznacza się wgłębną chłonnością przy zachowaniu stałej różnicy ciśnień przepływu powietrza i doskonałymi parametrami filtracji.

  • Układ 4 dysz z możliwością regulacji

Rys. 06

Sposób aplikacji lakieru oparty jest na wysokociśnieniowym natrysku hydrodynamicznym w oparciu o rodzaj natrysku pneumatycznego. Istnieje możliwość zastosowania również wysokoobrotowego pistoletu natryskowego typu dzwon. System jest skonfigurowany w taki sposób aby uzyskać optymalne wykorzystanie lakieru dzięki czemu uzyskujemy równomierność powłoki lakierniczej

  • Mechanizm liniowy układu malującego

Rys. 07

Zastosowanie modułu liniowego, który będzie wprowadzał głowicę malującą w ruch płaszczyznowy zapewni na racjonalne wykorzystanie lakieru. Ruch liniowy będzie można dostosować do szerokości elementu malowanego, dzięki czemu straty lakieru będą niższe.